Підвищення температури тіла: названо несподівані причини

Холодна пора року відчутно впливає на процеси терморегуляції. Якщо на вулиці холодно, здоровий організм виробляє тепло набагато інтенсивніше, ніж влітку і… шкала термометра повзе вгору.

Найчастіше температура підвищується незначно. Але іноді може і “зашкалювати”. Чому? Від чого це відбувається, якщо людина здорова? На це питання може бути маса відповідей.

Перш ніж лякатися, пропонуємо повестися розумно: поспостерігати за показниками термометра (якщо вони незначно виходять за межі норми, звичайно), хоча б тиждень, у різний час і переконатися у тому, що ви правильно виконуєте таку, здавалося б, просту маніпуляцію, як вимір температури. Саме на цей факт ми найрідше звертаємо увагу, але від нього безпосередньо залежать вірні показники. А на них, впливають найрізноманітніші, іноді навіть парадоксальні чинники.

Час доби – як причина підвищення температури

Доведено, що температура тіла схильна до добових коливань: підвищується надвечір і знижується на ранок. Як правило, мінімальна спостерігається у 5:00-7:00, а максимальна – у період із 14:00 до 16:00 і з 18:00 до 22:00. Так що вечірньої пори – вагомий фактор для незначного підвищення температури.

Продукти харчування, що провокують підвищення температури

Фахівці рекомендують не вимірювати температуру відразу після трапези, прийому гарячих страв і алкоголю, а почекати як мінімум годину. Однак тут важливо не перестаратися – на голодний шлунок показники теж можуть “обдурити”, тому що вони знижуються. Дотримуйтеся “золотої середини”!

Рух і фізичне навантаження

Інтенсивні вправи на тренажерах, гра в теніс, баскетбол, волейбол і навіть light-степ на біговій доріжці збільшують теплоутворення. І чим інтенсивніше фізичне навантаження, тим більше тепла виробляється організмом. Який із цього висновок? Простий: вимірюючи температуру відразу після занять спортом, ви самі “напрошуєтеся” на невірні показники градусника – не провокуйте його, будь ласка.

Тому не тільки після занять спортом рекомендують зробити паузу перед вимірюванням температури, але і, наприклад, після купання, прийняття душу, ванної або будь-яких інших водних процедур. Після них хоча б 30 хвилин організм повинен знаходитися у стані спокою – зниження показників термометра сприяє тривалому спокійному відпочинку (відразу після сну теж спочатку беріть паузу… і лише потім термометр).

Стрес як причина високої температури

Якщо ви посварилися із подругою, накричав начальник або ти накричала на дитину, він злякався, впав, образився, то температура може підскочити. У дітей і недовірливих людей підвищується температура, яка тримається до тих пір, поки ви не розслабитеся. Так що, випийте чай із м’ятою або мелісою, помедитуйте, сходіть на масаж, відверніться на щось приємне (до речі, дуже допомагає рукоділля – шиття, в’язання, валяння, вишивання та ін.) і … можливо термометр зовсім не знадобиться.

Поламаний термометр

Це один із найкумедніших факторів неправильних показників. Зазвичай він притаманний електронним градусникам, але зустрічається і у ртутних. Однак якщо останні легко перевірити (будьте уважні: стовпчик ртуті на градуснику повинен бути виключно цілісним і ніяк не побитим), то з першими варто перестрахуватися – час від часу перевіряй правильність показань вашого електронного градусника, користуючись іншими.

Як вибрати курси масажу

Як вибрати курси масажу

Leave review
Якщо ви вирішили стати масажистом, кращий спосіб реалізувати це бажання - п...
Детальніше
Техніки масажу, які полюблять ваші клієнти

Техніки масажу, які полюблять ваші клієнти

Leave review
Як провідна школа курсів масажу в Україні, ми, природно, навчаємо багатьох ...
Детальніше
Онлайн курс навчання масажу

Онлайн курс навчання масажу

Leave review
Наш онлайн курс навчить вас одним з найпопулярніших технік масажу, пропонов...
Детальніше
Чому масажисти завжди будуть затребувані

Чому масажисти завжди будуть затребувані

Leave review
Ви плануєте стати масажистом, але не впевнені, що це стійка кар'єра? Масаж ...
Детальніше
Почати свій власний масажний бізнес або працювати на когось іншого

Почати свій власний масажний бізнес або працювати на когось іншого

Leave review
Завершуючи своє навчання в якості масажиста, ви починаєте думати про можлив...
Детальніше