Самомасаж голови: теорія і практика

Виконуючи самомасаж голови, обличчя та шиї, можна вирішити відразу два завдання - поліпшити здоров'я організму і зовнішній вигляд відкритих частин тіла.


Однак до цього процесу необхідно поставитися дуже серйозно, оскільки тільки правильне дотримання методик самомасажу гарантує успіх і відсутність негативних ефектів.


Теорія


Є кілька станів організму, при яких самомасаж голови протипоказаний: запальні процеси в області волосистої частини голови, гнійничкові та грибкові захворювання шкіри, бородавки і деякі інші захворювання.


Виконуючи самомасаж, треба дотримуватися техніки і напрям масажних рухів. Неправильні масажні маніпуляції можуть привести до розтягування і появі в'ялості шкіри. Якщо це спеціально не обмовляється, то пальці рук повинні ковзати по шкірі, не зміщуючи її відносно більш глибоких тканин. Натискання на активні точки проводиться без зусиль і почуття болю, м'якими рухами.


Виконувати масаж найкраще, сидячи на стільці з прямою спинкою, ноги повинні повною ступнею стояти на підлозі - такий стан тіла сприяє максимальному розслабленню м'язів тулуба і голови. Одяг не повинна сковувати рухи рук. Тривалість самомасажу області голови повинна становити 5-15 хвилин.


Оздоровчий самомасаж можна робити вранці для швидкого пробудження від сну і протягом дня для активізації роботи мозку і внутрішніх органів, а також для зняття зайвого емоційного збудження і відновлення організму перед сном.


Практика


Класичний самомасаж голови проводиться без косметичних засобів. Кожен рух необхідно виконати 7-8 разів.


1. Праву руку заводимо за ліве плече і намацуємо м'яз, що сполучає шию і плечовий суглоб. Натискати пальцями на середню частину цього м'яза (начебто граючи на піаніно), переміщаючись від спини до ключиці. Ця маніпуляція триває приблизно 5 секунд, потім вільно опускаємо праву руку вниз. Виконуємо такий же рух лівою рукою з правого боку тулуба.


2. Великим пальцем, зігнутим у першій фаланзі, масажуємо активну крапку в западині під вушною раковиною. При цьому великі пальці відставлені в бік від долоні, інші злегка розставлені. Масажує рух досягається за рахунок коливального руху кистей рук.


3. Залишаючи великі пальці в западині під вушною раковиною, вказівні і середні пальці накладаємо на надбрівні дуги, поєднуючи їх на переніссі. Очі закриті. Масажуємо надбрівні дуги рухом від перенісся до вух і назад. При цьому вказівні пальці ковзають по надбрівних дуг, а середні - по поверхні століття, масажуючи верхню частину очного яблука.


4. Розвівши вказівні і середні пальці, притискаємо долоні до вилиць так, щоб вушна раковина розташовувалася між пальцями. При русі долонь вниз масажуємо пальцями біологічно активні зони. При русі вгору пальці тільки злегка стосуються голови і шиї.


5. Великі пальці, зігнуті в перших фалангах, притискають активні точки в потиличну ділянку. Кисті рук розташовані горизонтально. Інші пальці злегка розставлені і як би входять в зчеплення один з одним. Вони трохи зігнуті і стосуються подушечками потиличної кістки. Не змінюючи положення великих пальців, зближуючи і розводячи кисті, масажуємо потиличну область.


6. Піднімаючи передпліччя і повертаючи кисті пальцями вниз, сковзаємо пальцями по волоссю від потилиці до чола. В кінці руху подушечки долонь притискаємо до надбрівних западин на лобі. Злегка спираючись пальцями у верхню частину черепної коробки, круговими рухами масажуємо активні зони чола, при цьому шкіра чола зміщається щодо черепної коробки.


7. Опускаємо кисті долонями до обличчя. Розводимо лікті в сторони, розвертаючи передпліччя горизонтально на рівні плечей, кисті повертаємо долонями вниз і щільно накладаємо одна на іншу (ліва зверху). Відставленими в сторону великими пальцями впираємося в точки в кутах ключиць. Натискаючи підборіддям на кисті, опускаємо голову, поки підборіддя не упреться в груди.


Після виконання останнього масажного руху треба кілька разів струснути розслабленими кистями, щоб зняти втому. Самомасаж може бути засобом успішного зняття головного болю і напруги після трудового дня, хоча і не займає багато часу. Важливий і психологічний ефект цієї процедури.

Як вибрати курси масажу

Як вибрати курси масажу

Leave review
Якщо ви вирішили стати масажистом, кращий спосіб реалізувати це бажання - п...
Детальніше
Техніки масажу, які полюблять ваші клієнти

Техніки масажу, які полюблять ваші клієнти

Leave review
Як провідна школа курсів масажу в Україні, ми, природно, навчаємо багатьох ...
Детальніше
Онлайн курс навчання масажу

Онлайн курс навчання масажу

Leave review
Наш онлайн курс навчить вас одним з найпопулярніших технік масажу, пропонов...
Детальніше
Чому масажисти завжди будуть затребувані

Чому масажисти завжди будуть затребувані

Leave review
Ви плануєте стати масажистом, але не впевнені, що це стійка кар'єра? Масаж ...
Детальніше
Почати свій власний масажний бізнес або працювати на когось іншого

Почати свій власний масажний бізнес або працювати на когось іншого

Leave review
Завершуючи своє навчання в якості масажиста, ви починаєте думати про можлив...
Детальніше