Шийний остеохондроз: причини, симптоми і лікування

Болі в шиї, скутість рухів, погіршення пам’яті – все це прояви шийного остеохондрозу. Можуть бути й інші прояви цього захворювання. У будь-якому випадку, якість життя суттєво погіршується.

 

Причини виникнення

 

При цьому захворюванні відбувається деформація міжхребцевих дисків. Вони втрачають свою еластичність і пружність, на краях хребців з’являються гострі кісткові вирости. Ці порушення супроводжуються здавленням нервових корінців і напруженістю м’язів шиї. Тому і виникає біль.

 

Причини остеохондрозу:

 

• порушення обміну речовин;
• зайва вага;
• малорухливий спосіб життя;
• стреси;
• надмірні фізичні навантаження;
• плоскостопість;
• проблеми з поставою;
• переохолодження.

 

Дуже часто це захворювання виникає у офісних працівників, які багато часу проводять за комп’ютером. А також у тих, хто веде малоактивний спосіб життя, і весь вільний час проводять біля телевізора.

 

Найчастіше, таке захворювання виникає у жінок, але буває і у чоловіків. У будь-якому випадку, лікування буде однаковим.

 

Прояв хвороби

 

Як розпізнати остеохондроз ? Це захворювання може виявлятися по-різному: біль в шиї, хрускіт в шиї, шум у вухах, біль у скроні, проблеми зі слухом, запаморочення, скачки тиску, втрата свідомості, нудота, блювота, простріли в області спини.

 

Найчастіше турбують болі в шиї, однак вони можуть переходити на плечі, потилицю, виски. Оскільки порушується надходження крові і кисню до внутрішнього вуха, виникає запаморочення. Може виникнути також нудота, через те, що кров погано циркулює по судинах головного мозку. Пацієнти іноді скаржаться на проблеми з ковтанням. Здається, що в горлі щось застрягло, в роті може виникати сухість і першіння. Часто хворих турбують «мушки» в очах.

 

Це захворювання розвивається поступово і проходить кілька стадій. В самому початку хвороби біль в шиї виникає тільки при нахилах або поворотах голови, турбує постійна втома і напруга в області верхньої частини спини. В цьому випадку і ліки можуть не призначити, достатньо відкоригувати харчування і робити спеціальні вправи.

 

Друга стадія – це вже нестабільність між хребцями. А значить, болі можуть віддавати в плечі, руки. Відбувається це через обмеження нервів. Крім болів може турбувати неуважність, головний біль, втома.

 

На третій стадії біль віддає в руки, може спостерігатися оніміння в кінцівках, рухливість хребців дуже обмежена. У цей період починає формуватися грижа міжхребцевих дисків.

 

На останній стадії диски руйнуються. Отже, всі симптоми посилюються і додаються нові.

 

Діагностика і лікування

 

Як тільки ви побачили у себе кілька таких ознак, слід відразу ж звернутися до лікаря. Доктор, провівши діагностику, призначить необхідне лікування. Чим раніше розпочати лікування, тим більшого ефекту можна буде досягти.

 

Для діагностики шийного остеохондрозу застосовують такі методи, як:

 

• бесіда про симптоми і візуальний огляд – лікар робить це на самому початку діагностики;
• комп’ютерна томографія – цей метод дозволяє побачити не тільки кісткові структури, а й грижі;
• рентген – спосіб, який підходить для початкових стадій розвитку хвороби, дозволяє побачити зміни хребців;
• комп’ютерна томографія – допомагає визначити розмір і наявність гриж;
• ультразвукове дуплексне сканування – цей метод застосовують якщо є підозра на порушення руху крові в артеріях.

 

Що стосується лікування, використовують ліки, фізіотерапію, гімнастику. Звичайно, важливим є і харчування.

 

З препаратів призначають ліки, що відновлюють хрящову тканину, вітаміни групи В, які покращують обмінні процеси в нервовій тканині, а також ліки, які покращують процес надходження крові до головного мозку. Але в цілому, призначення індивідуальні. Наприклад, якщо біль сильний, можуть призначити і знеболюючі препарати. Тобто, призначення залежать від симптомів і стадії хвороби.

 

Обов’язково призначають масаж і лікувально-профілактичну гімнастику. І якщо масаж проводять курсами, то гімнастикою потрібно займатися постійно. Це дозволить знизити больові відчуття і уповільнити процес розвитку хвороби. Що стосується фізіопроцедур, призначають лазеротерапію, ультразвук, магнітотерапію, електрофорез та інші види процедур.

 

У раціоні має бути риба, морепродукти, бобові, горіхи, молочні продукти, шпинат. Ці продукт містять багато кальцію і магнію. А ось вживання цукру, солі, кондитерських виробів потрібно скоротити. Те ж саме стосується гострої, копченої та жирної їжі.

 

Треба мати на увазі, що лікування тривале. Швидко вилікуватись не вийде. І увагу потрібно приділяти в основному гімнастиці, адже регулярно пити ліки теж шкідливо. А зарядка (навіть п’ятихвилинна) дуже корисна і для профілактики, і для лікування захворювання.

 

Курсы массажа Киев, Академия массажа NV Master

Як вибрати курси масажу

Як вибрати курси масажу

Leave review
Якщо ви вирішили стати масажистом, кращий спосіб реалізувати це бажання - п...
Детальніше
Техніки масажу, які полюблять ваші клієнти

Техніки масажу, які полюблять ваші клієнти

Leave review
Як провідна школа курсів масажу в Україні, ми, природно, навчаємо багатьох ...
Детальніше
Онлайн курс навчання масажу

Онлайн курс навчання масажу

Leave review
Наш онлайн курс навчить вас одним з найпопулярніших технік масажу, пропонов...
Детальніше
Чому масажисти завжди будуть затребувані

Чому масажисти завжди будуть затребувані

Leave review
Ви плануєте стати масажистом, але не впевнені, що це стійка кар'єра? Масаж ...
Детальніше
Почати свій власний масажний бізнес або працювати на когось іншого

Почати свій власний масажний бізнес або працювати на когось іншого

Leave review
Завершуючи своє навчання в якості масажиста, ви починаєте думати про можлив...
Детальніше