Чим корисний вакуум для живота і як його робити

Розповідаємо про простий способі тонізації всього організму


Це базова, але дуже корисна вправа для зміцнення м'язів живота, а також припливу енергії. Його перевага в тому, що його можна виконувати практично всім, є обмеження тільки для вагітних.

Уддияна бандха - вправа з йоги, яке задіює діафрагму. Вона дуже корисно, тому що покращує стан травної, кровоносної та дихальної систем.


Під час вакууму відбувається м'який масаж внутрішніх органів за рахунок посилення припливу крові. Регулярні тренування допомагають спалювати вісцеральний жир, який накопичується навколо органів.


Особливості м'язів живота


Поперечний м'яз живота знаходиться дуже глибоко, під внутрішнім косим м'язом. Дістатися до нього дуже складно: наприклад, при гойданні преса і під час скручувань він зовсім не включається в роботу. Через слабкість поперечного м'язу утворюється жировий прошарок на животі. Вакуум корисний тим, що під час нього працюють не тільки поверхневі, але і глибинні і абдомінальні (бічні) м'язи преса.


Вакуум тонізує внутрішні м'язи живота, кишечник, органи виділення і репродуктивні органи. Регулярне виконання цієї вправи генерує в тілі тепло, стимулює травлення, врівноважує ендокринну систему.


Користь вакууму і протипоказання


Важлива функція вакууму - збільшення припливу крові до ендокринної системи та до всіх важливих внутрішніх органів, в тому числі до репродуктивної системи органів. Перш за все вакуум має великий вплив на травлення - він сприяє поліпшенню метаболізму за рахунок затримки дихання, за рахунок створення невеликого дефіциту кисню і величезного припливу крові.


Але вправа має ряд протипоказань


Вакуум не можна виконувати при місячних, вагітності, міомі матки, при гострих інфекційних захворюваннях органів черевної порожнини і малого таза, загостреннях хронічних захворювань травлення, тромбоемболічної хвороби, а також при злоякісних пухлинах будь-якої локалізації.


Техніка виконання


Найкраще вправу робити натщесерце вранці. Воно допомагає розбудити організм і запустити обмін речовин. Робимо глибокий видих, втягуємо живіт назад і вгору, після чого фіксуємо в даному положенні на деякий час (стільки, на скільки можна комфортно затримати дихання). Після цього випускаємо живіт і робимо плавний вдих. Повторюємо кілька разів (для початківців достатньо 3-5 повторень).


Спочатку простіше виконувати в невеликому нахилі вперед, поклавши руки на коліна. При правильному виконанні вправи вакуум сам підтягне живіт під ребра і до хребта, тоді ви відчуєте як напружується поперечний м'яз.


Академія масажу NV Master, Курси масажу в Києві.

Чому анатомія і фізіологія важлива в практиці масажу

Чому анатомія і фізіологія важлива в практиці масажу

Курси анатомії і фізіології людини багато в чому допомагають масажистам. Ан...
Співбесіда з роботодавцем. Поради для масажистів.

Співбесіда з роботодавцем. Поради для масажистів.

Перед співбесідою необхідно врахувати безліч міркувань, які допоможуть вам ...
Найпопулярніші курси підвищення кваліфікації для масажистів

Найпопулярніші курси підвищення кваліфікації для масажистів

Постійне освіта є обов'язковою на сьогоднішньому постійно конкурентному рин...
Як розвивати свій масажний бізнес

Як розвивати свій масажний бізнес

Зараз, коли більша частина робочої сили в світі переведена в домашній офіс,...
Лімфодренаж і антицелюлітний масаж - в чому різниця

Лімфодренаж і антицелюлітний масаж - в чому різниця

Порівняємо лімфодренажний і антицелюлітний масаж. Часто плутають, але наспр...