Шийний остеохондроз: причини, симптоми і лікування

Болі в шиї, скутість рухів, погіршення пам’яті – все це прояви шийного остеохондрозу. Можуть бути й інші прояви цього захворювання. У будь-якому випадку, якість життя суттєво погіршується.

 

Причини виникнення

 

При цьому захворюванні відбувається деформація міжхребцевих дисків. Вони втрачають свою еластичність і пружність, на краях хребців з’являються гострі кісткові вирости. Ці порушення супроводжуються здавленням нервових корінців і напруженістю м’язів шиї. Тому і виникає біль.

 

Причини остеохондрозу:

 

• порушення обміну речовин;
• зайва вага;
• малорухливий спосіб життя;
• стреси;
• надмірні фізичні навантаження;
• плоскостопість;
• проблеми з поставою;
• переохолодження.

 

Дуже часто це захворювання виникає у офісних працівників, які багато часу проводять за комп’ютером. А також у тих, хто веде малоактивний спосіб життя, і весь вільний час проводять біля телевізора.

 

Найчастіше, таке захворювання виникає у жінок, але буває і у чоловіків. У будь-якому випадку, лікування буде однаковим.

 

Прояв хвороби

 

Як розпізнати остеохондроз ? Це захворювання може виявлятися по-різному: біль в шиї, хрускіт в шиї, шум у вухах, біль у скроні, проблеми зі слухом, запаморочення, скачки тиску, втрата свідомості, нудота, блювота, простріли в області спини.

 

Найчастіше турбують болі в шиї, однак вони можуть переходити на плечі, потилицю, виски. Оскільки порушується надходження крові і кисню до внутрішнього вуха, виникає запаморочення. Може виникнути також нудота, через те, що кров погано циркулює по судинах головного мозку. Пацієнти іноді скаржаться на проблеми з ковтанням. Здається, що в горлі щось застрягло, в роті може виникати сухість і першіння. Часто хворих турбують «мушки» в очах.

 

Це захворювання розвивається поступово і проходить кілька стадій. В самому початку хвороби біль в шиї виникає тільки при нахилах або поворотах голови, турбує постійна втома і напруга в області верхньої частини спини. В цьому випадку і ліки можуть не призначити, достатньо відкоригувати харчування і робити спеціальні вправи.

 

Друга стадія – це вже нестабільність між хребцями. А значить, болі можуть віддавати в плечі, руки. Відбувається це через обмеження нервів. Крім болів може турбувати неуважність, головний біль, втома.

 

На третій стадії біль віддає в руки, може спостерігатися оніміння в кінцівках, рухливість хребців дуже обмежена. У цей період починає формуватися грижа міжхребцевих дисків.

 

На останній стадії диски руйнуються. Отже, всі симптоми посилюються і додаються нові.

 

Діагностика і лікування

 

Як тільки ви побачили у себе кілька таких ознак, слід відразу ж звернутися до лікаря. Доктор, провівши діагностику, призначить необхідне лікування. Чим раніше розпочати лікування, тим більшого ефекту можна буде досягти.

 

Для діагностики шийного остеохондрозу застосовують такі методи, як:

 

• бесіда про симптоми і візуальний огляд – лікар робить це на самому початку діагностики;
• комп’ютерна томографія – цей метод дозволяє побачити не тільки кісткові структури, а й грижі;
• рентген – спосіб, який підходить для початкових стадій розвитку хвороби, дозволяє побачити зміни хребців;
• комп’ютерна томографія – допомагає визначити розмір і наявність гриж;
• ультразвукове дуплексне сканування – цей метод застосовують якщо є підозра на порушення руху крові в артеріях.

 

Що стосується лікування, використовують ліки, фізіотерапію, гімнастику. Звичайно, важливим є і харчування.

 

З препаратів призначають ліки, що відновлюють хрящову тканину, вітаміни групи В, які покращують обмінні процеси в нервовій тканині, а також ліки, які покращують процес надходження крові до головного мозку. Але в цілому, призначення індивідуальні. Наприклад, якщо біль сильний, можуть призначити і знеболюючі препарати. Тобто, призначення залежать від симптомів і стадії хвороби.

 

Обов’язково призначають масаж і лікувально-профілактичну гімнастику. І якщо масаж проводять курсами, то гімнастикою потрібно займатися постійно. Це дозволить знизити больові відчуття і уповільнити процес розвитку хвороби. Що стосується фізіопроцедур, призначають лазеротерапію, ультразвук, магнітотерапію, електрофорез та інші види процедур.

 

У раціоні має бути риба, морепродукти, бобові, горіхи, молочні продукти, шпинат. Ці продукт містять багато кальцію і магнію. А ось вживання цукру, солі, кондитерських виробів потрібно скоротити. Те ж саме стосується гострої, копченої та жирної їжі.

 

Треба мати на увазі, що лікування тривале. Швидко вилікуватись не вийде. І увагу потрібно приділяти в основному гімнастиці, адже регулярно пити ліки теж шкідливо. А зарядка (навіть п’ятихвилинна) дуже корисна і для профілактики, і для лікування захворювання.

 

Курсы массажа Киев, Академия массажа NV Master

Чому анатомія і фізіологія важлива в практиці масажу

Чому анатомія і фізіологія важлива в практиці масажу

Курси анатомії і фізіології людини багато в чому допомагають масажистам. Ан...
Співбесіда з роботодавцем. Поради для масажистів.

Співбесіда з роботодавцем. Поради для масажистів.

Перед співбесідою необхідно врахувати безліч міркувань, які допоможуть вам ...
Найпопулярніші курси підвищення кваліфікації для масажистів

Найпопулярніші курси підвищення кваліфікації для масажистів

Постійне освіта є обов'язковою на сьогоднішньому постійно конкурентному рин...
Як розвивати свій масажний бізнес

Як розвивати свій масажний бізнес

Зараз, коли більша частина робочої сили в світі переведена в домашній офіс,...
Лімфодренаж і антицелюлітний масаж - в чому різниця

Лімфодренаж і антицелюлітний масаж - в чому різниця

Порівняємо лімфодренажний і антицелюлітний масаж. Часто плутають, але наспр...