Шведський масаж - це особлива терапевтична і діагностична система, яку в 19-м столітті розробив професор Пер Лінг.
Особливість такої техніки - це робота не тільки з шкірою і м'язами, але ще і з суглобами. Сьогодні він популярний у всьому світі - завдяки простоті техніки і ефективності.
Техніка шведського масажу передбачає виконання системи певних рухів, які роблять більш активним кровообіг, відновлюють еластичність м'язових волокон. Також вони дозволяють повернути суглобам їх гнучкість і міцність. Він не викликає сильних болючих відчуттів. Основна мета - оздоровлення, але також спостерігається втрата ваги - 1-2 кілограми.
Шведський масаж: поетапна техніка
Перед процедурою варто добре розігріти руки і змастити їх маслом. На саму шкіру масло не завдають. Техніка включає кілька типів рухів, виконувати які варто поетапно:
Погладжування. На цьому етапі шкіра і м'язи готують до початку активної фази процедури. Руками легко, м'яко і акуратно погладжують шкіру.
Розминка. Шкіру розминають, стискають, перекочують - розмашисто і більш інтенсивно, ніж на першому етапі.
Розтирання. На цьому етапі шкіру інтенсивно розтирають повної долонею по колу. Це дозволяє підсилити кровотік і сприяє загоєнню рубцевої тканини. Розтирання дозволяє працювати з глибокими шарами дерми.
Вібрація + биття. За допомогою ребра долоні, пригорщі і кінчиків пальців бив шкіру. Рухи - швидкі і уривчасті, тримається ритм.
На період розтирання йде близько 70-ти відсотків часу, на розминку - 10 відсотків, а на все інше - 20 відсотків всього часу. Руки працюють синхронно - активно і акуратно. Повторювати курс можна через проміжки в 1-2 місяці.
Подібна техніка дозволяє безболісно прискорити кровотік, допомагає в лікуванні артриту і відновленні після серйозних травм. Також вона має відмінний антицелюлітний і косметичний ефект. Такий масаж прискорює процес відтоку лімфи, приводить в тонус м'язи.
Як і будь-яка інша техніка, шведська має свої протипоказання. Вони такі:
- варикоз;
- тромбоз;
- онкологічні захворювання, доброякісні та злоякісні пухлини;
- тромбофлебіт;
- гіпертонія;
- захворювання шкіри;
- будь-які механічні пошкодження шкірних покривів: опіки, рани.
Також варто відмовитися від шведського масажу тим, у кого є камені в жовчному міхурі. Не можна його робити під час хвороб, які супроводжуються підвищеною температурою - ангіни, грипу, кору та інших.