Як обрати професію масажист. Поради від викладачів масажу

У цій статті ми постараємося розповісти, хто може вибрати для себе професію масажиста, і де затребувані такі фахівці. Останнім часом в середовищі професійного навчання все більшою популярністю користуються курси масажу. Обумовлено це цілим рядом чинників.


Перш за все, наші співвітчизники нарешті стали приділяти більше уваги сектору краси і здоров'я. Щомісяця відкривається безліч спеціалізованих масажних салонів. Змінилося і саме ставлення до масажу: якщо раніше вважалося, що масаж необхідний тільки в рамках лікування хвороб, то зараз тенденція змістилася на користь сприйняття його як процедури, здатної підтримувати у формі навіть здорової людини.


Розширюється і спектр самих видів масажу. Крім класичного та лікувального масажу, останнім часом користуються популярністю такі види як антицелюлітний, реабілітаційний, лімфодренажний, нейроседативний, масаж обличчя та кінезіотейпування. Багато в чому таке розширення обумовлено тенденцією глобалізації, і як наслідок, обміном культурним досвідом між країнами. Важливо також відзначити, що з'являється все більше офіційно медичних, а також езотеричних методик лікування із застосуванням масажу. Вони народжуються на стику наук, таких як медицина, психологія, філософія, етнологія і т.п. Та все це породжує високий попит на професійних масажистів.


На сьогоднішній день у людини, яке обрало для себе професію масажиста, є як мінімум два шляхи професійного становлення - або вступити в медичний ВУЗ, провчитися в ньому шість років, не рахуючи ординатури і обов'язкової практики, або закінчити курси масажиста в приватному навчальному закладі. Зараз в освітньому середовищі ведеться безліч суперечок, який підхід вважати правильним, і чи треба масажиста володіти всім багажем медичних знань, який отримує фахівець з вищою освітою.


Спробуємо розібратися. Адже людині не треба мати диплом електрика, щоб вкрутити будинку лампочку або навчатися на автомеханіка, щоб поміняти колесо. Так само немає необхідності і масажиста вивчати гори непридатною на практиці інформації для якісного здійснення своєї діяльності. Достатньо лише знати основи медичних знань, достатніх для того, щоб випускається фахівець не зміг нашкодити своїм майбутнім пацієнтам, правильно діагностував причину їх захворювання і застосував потрібний метод масажу.


Другий поширеною помилкою є те, що масажист, який закінчив курси масажу, але не має медичної освіти, буде неможливо знайти роботу і залишиться лише займатися приватною практикою на дому. Це теж в корені невірно. Єдина складність, з якою може зіткнутися масажист без медичної освіти - його не приймуть на роботу в державну структуру, будь то поліклініка або лікарня. Але ринок приватних організацій настільки великий, що цю проблему можна вважати несуттєвою. Про яку б сфері краси і здоров'я ми не почали б говорити, всюди діє безліч приватних гравців ринку - фітнес-центрів, спортивних об'єктів, санаторіїв, студій і салонів краси. І всюди надзвичайно затребувані фахівці з масажу.

Чому анатомія і фізіологія важлива в практиці масажу

Чому анатомія і фізіологія важлива в практиці масажу

Курси анатомії і фізіології людини багато в чому допомагають масажистам. Ан...
Співбесіда з роботодавцем. Поради для масажистів.

Співбесіда з роботодавцем. Поради для масажистів.

Перед співбесідою необхідно врахувати безліч міркувань, які допоможуть вам ...
Найпопулярніші курси підвищення кваліфікації для масажистів

Найпопулярніші курси підвищення кваліфікації для масажистів

Постійне освіта є обов'язковою на сьогоднішньому постійно конкурентному рин...
Як розвивати свій масажний бізнес

Як розвивати свій масажний бізнес

Зараз, коли більша частина робочої сили в світі переведена в домашній офіс,...
Лімфодренаж і антицелюлітний масаж - в чому різниця

Лімфодренаж і антицелюлітний масаж - в чому різниця

Порівняємо лімфодренажний і антицелюлітний масаж. Часто плутають, але наспр...