Вiд цього не застрахований нiхто - раптом розболiлася голова."Випий пiгулку", - радять оточуючi. Але так вже набридла та "хiмiя". Та часом i пiгулки нема пiд рукою.
Що робити? Чи можна зняти головний бiль без пiгулок?
Звiсно, пiгулка вiд головного болю знiмає симптоми, але проблеми не вiришує. Та й погано дiє на шлунок i печiнку... Що ж робити, коли голова розколюється?
Якщо головний бiль буває рiдко, то можна скористатися i пiгулкою. Проте якщо ви страждаєте цим кiлька разiв на тиждень, треба шукати причину. Найчастiше у цьому "виннi" судини -- вони спазмуються пiд впливом погоди, стрибкiв тиску, курiння, стресу. Дуже часто головний бiль може початися через незручну позу -- наприклад, при сидiннi за комп'ютером.
Проте обидвi причини призводять до порушення вiдтоку та притоку кровi до мозку, що й викликає головний бiль. В таких випадках помiчним стане самомасаж шиї та голови. Так, масаж шийно-комiрцевої зони зверху донизу допоможе зняти внутрiшньочерепний тиск, а масаж потилицi нормалiзує тиск.
Як його робити?
Спочатку коловими рухами зробiть масаж потилицi, а потiм спустiться вниз шиєю до сьомого хребця (вiн розташований в основi шиї та, як правило, трохи виступає). "Йдiть" пальцями вдовж всiх хребцiв вгору та вниз, поступово збiльшуючи вiдстань вiд хребцiв до 5 сантиметрiв. Погладьбе шию зверху донизу. Можна трохи помасувати м'язи, що спускаються до плечей. Такi простi манiпуляцiї дозволять усунити застiй кровi та покращити притiк-вiдтiк кровi.
Крiм того, можна зробити i масаж голови. Крiм iншшого, вiн ще й заспокоює, знiмає стрес. Помасуйте потилицю, потiм скронi, пiсля цього одну руку покладiть на потилицю, а iншу -- на чоло. Одночасно стискайте руки по три секунди протягом двох хвилин. Насамкiнець перейдiть на волосисту частину голови та помасуйте шкiру по всiх поверхнi.
Якщо ж головний бiль викликано незручною позою, доречно буде трохи розтягнути м'язи шиї (пiднiмати голову вниз-догори, вправо-влiво, робити коловi рухи головою). Добре на кожнiй "вищiй" точцi затримуватися на 5-10 секунд. До речi, при регулярному виконаннi цi вправи запобiгають розвитку остеоходрозу, який також є причиною частого головного болю. Загалом, коли ви працюєте за комп'ютером, намагайтеся сидiти на краю стiльця, не спираючись нi на спинку стiльця, нi на лiктi. Така поза запобiгатиме перетисканню судин.