Гіалуронова кислота: що це таке і як вона працює

Словосполучення «гіалуронова кислота» не чув, напевно, тільки мертвий. За останні роки ця молекула просто захопила світ: «гіалуронку» (як її ласкаво називають шанувальники) мажуть, колють, ковтають в таблетках і п’ють коктейлі – і все заради молодості та краси. Що ж це за чарівний засіб і чи правда, що ми, нарешті, знайшли молодильне яблучко? Давайте розбиратися.

 

Що це таке?

 

Гіалуронова кислота (ГК) – це кислота не в тому значенні, в якому ми зазвичай розуміємо це слово: вона не здатна щось розчинити або відлущити шкіру (як, наприклад, гліколева або молочна). Це речовина, природним чином виробляється нашим організмом в безлічі тканин, але найбільше в суглобах.


 
У спрощеному розумінні гіалуронова кислота – це цукор, але з великою молекулярною масою, завдяки якій одна молекула ГК може притягнути і зв’язати тисячу молекул води. У нашому тілі гіалуронова кислота виконує вкрай важливе завдання: зберегти воду в тканинах. А зволожена шкіра одно пружна шкіра. Ось і всі чари.

 

Чому її використовують в косметології?
 

З віком в організмі виробляється все менше і менше гіалуронової кислоти: в період з 25-ти до 50-ти років її стає вдвічі менше. Ультрафіолет також знижує вироблення «гиалуронки». Відповідно, вода йде з шкіри, через що вона стає в’ялою і зморшкуватою. Власну ГК організм виробляти в колишніх кількостях не змусити, але зате можна ввести нову, штучну порцію.

 

Як видобувають гіалуронову кислоту?

 

У минулому столітті ГК отримували з риби або (страшно уявити) з півнячих гребенів. На щастя, цей варварський спосіб залишився в минулому, оскільки знайшовся простий спосіб синтезувати гіалуронову кислоту в лабораторіях. У штучному препараті немає бактерій, за складом він повністю ідентичний «рідний» кислоті, тому у нього фактично немає протипоказань.

 

Як працює крем з гіалуроновою кислотою?

 

Насправді, це дуже спірний момент – працюють вони взагалі. Вчені і косметологи розділилися на два табори: одні кажуть, що розмір молекули ГК не дозволяє їй проникати в шкіру – і це дійсно так. Діаметр молекули гіалуронової кислоти становить близько 3000 нм, в той час як відстань між клітинами шкіри – не більше 50 нм. Однак інші відповідають, що це зовсім і не потрібно: знаходячись на поверхні шкіри, гіалуронова кислота вже, як губка, притягує воду і тим самим зволожує шкіру.

 

Ще один предмет для суперечки – низькомолекулярна ГК. Її творці запевняють, що розмір такої молекули значно зменшено (до 5 нм), що дозволяє речовини проникати в шкіру і зволожувати її на глибокому рівні. На думку інших вчених, це абсурд, оскільки молекули з малою молекулярною масою автоматично втрачають здатність утримувати на своїй поверхні велику кількість води.

 

Точка в цих суперечках поки не поставлено, тому питання, чи працюють креми і сироватки з гіалуронової кислотою, залишається відкритим.

 

Як працюють ін’єкції?
 

З допомогою голки лікар-косметолог вводить препарат на основі гіалуронової кислоти в проблемну зону (наприклад, носогубную складку), і молекули ГК починають притягувати вологу з поверхні шкіри в глибинні шари. Накопичуючись навколо препарату, вода буквально виштовхує зморшки зсередини. І обличчя знову стає гладким і пружним.

 

Головний недолік ін’єкцій – це недовговічний ефект: процедуру потрібно повторювати кожні 6-12 місяців. А ось вартість препаратів і роботи косметолога досить високі.

 

Як працюють таблетки?

 

Швидше за все, абсолютно ніяк. Гіалуронова кислота – це простий полісахарид, який, потрапляючи в ротову порожнину і шлунок, розщеплюється на звичайні цукри, тому він ніяк не може потрапити в шкіру і надати всі ті чарівні ефекти, які обіцяють виробники. Ніякої наукової бази, що доводить ефективність Бадів з ГК у них немає, а випускаються вони за принципом «Не зашкодить – і то добре».

Найпопулярніші курси підвищення кваліфікації для масажистів

Найпопулярніші курси підвищення кваліфікації для масажистів

Постійне освіта є обов'язковою на сьогоднішньому постійно конкурентному рин...
Як розвивати свій масажний бізнес

Як розвивати свій масажний бізнес

Зараз, коли більша частина робочої сили в світі переведена в домашній офіс,...
Лімфодренаж і антицелюлітний масаж - в чому різниця

Лімфодренаж і антицелюлітний масаж - в чому різниця

Порівняємо лімфодренажний і антицелюлітний масаж. Часто плутають, але наспр...
Скільки грошей заробляє масажист

Скільки грошей заробляє масажист?

Масажист заробляє більше або менше, скільки хоче! Можна перефразувати питан...
Мистецтво масажу

Мистецтво масажу

Масаж це мистецтво, але пам'ятайте, що тільки 10% роботи засновано на техні...