Лікарі порадили, як позбутися болю у спині

Коли болить спина, світ втрачає свої барви.

 

Часом біль змушує змінити навіть дуже райдужні плани і всерйоз задуматися про лікування. Ми зібрали для вас найефективніші поради, які допоможуть полегшити стан і повернути смак до життя.

 

Сон — найкращий помічник

 

Якщо болить спина, заснути вкрай складно, і навіть якщо вдасться, часто біль змушує прокидатися для зміни пози або прийому знеболювального. Але в результаті таких нічних чувань виникає порочне коло — від недосипу біль у спині посилюється. Тому спробуйте заснути, лежачи на боці, поклавши між колінами подушку. Це допомагає тримати хребет в нейтральному положенні і зменшує навантаження на спину, допомагаючи вгамувати біль.

 

Тримайте поставу

 

Нерівна постава — одна з головних причин болю в спині, особливо у людей, які ведуть сидячий спосіб життя. Під час роботи за столом, не нахиляйтеся вперед — сидіть рівно, плечі тримайте розслабленими, а спину трохи відкиньте на спинку стільця. Також буде корисними покласти подушку або валик з рушника між попереком і спинкою крісла.

 

Не залежуйтеся

 

Колись лікарі поголовно рекомендували якомога більше лежати, щоб позбутися болю в спині. Але тепер же стало відомо, що надмірне проведення часу в лежачому положенні, навпаки, посилює біль у спині. Тому не приділяйте постільному режиму більше однієї-двох діб. А, щоб вгамувати біль, краще сходіть у басейн — плавання знімає навантаження з хребта і зміцнює м’язи спини.

 

Тепло і холод знімуть біль

 

Щоб зняти біль, прикладіть до проблемної області холодний компрес — пляшку з холодною водою, лід, загорнутий в рушник, тощо. Повторюйте процедуру три дні поспіль двічі на день по 20 хвилин. З четвертого дня перейдіть до теплових процедур (грілка, нагріта сіль). Тепло розслабить м’язи і посилить приплив крові до хворого місця, від чого одужання настане швидше.

 

Сходіть на масаж

 

Масаж допомагає усунути структурні проблеми хребта і відновити втрачену рухливість. Недавні дослідження показали, що сеанси масажу раз на тиждень протягом трьох місяців зменшують біль і підвищують фізичну активність людей із хронічними болями в спині. Але ефект від мануальної терапії зберігається півроку, а через рік позитивний результат зникає.

 

Голковколювання в допомогу

 

Проводилися дослідження і на предмет ефективності процедур, що стимулюють нервові закінчення, зокрема, голковколювання або електростимуляції. Обидві ці процедури впливають на нервову систему і блокують передачу больових імпульсів, від чого настає полегшення і зникають навіть найсильніші болі.

 

Дихайте правильно

 

Вчені встановили, що правильне дихання нормалізує частоту серцевих скорочень, кровообіг і знімає тонус м’язів. Завдяки цьому больові відчуття зменшуються аж на 30%. При цьому дихальні вправи, наприклад, з йоги, зовсім не мають протипоказань.

 

Сходіть до фізіотерапевта

 

Цей фахівець навчить вас уживатися з вашої хворою спиною. Зокрема, розповість і покаже як правильно сидіти, стояти і ходити, щоб тримати хребет у правильному положенні і зменшити навантаження на спину. Також лікар підкаже спеціальні вправи, які зміцнюють м’язи, що підтримують спину.

 

Прийміть знеболююче

 

Є два типи препаратів, які ефективно знімають біль у спині: нестероїдні протизапальні препарати та засоби на основі парацетамолу. Але кожен із них має нризку протипоказань, тому самостійно призначати собі лікування не варто. Більше того, самі по собі знеболюючі з причиною не борються, а тільки знімають симптоми, тому напевне знадобиться і додаткове лікування, спрямоване на “корінь зла”.

 

На допомогу прийдуть рецептурні препарати

 

При деяких видах болю звичайні знеболювальні препарати безсилі. В такому разі знадобляться рецептурні ліки, зокрема, опіоїдні. Тому проконсультуйтеся зі своїм лікарем, який випише вам рецепт і призначить правильне дозування. Окрім того, додатково лікар може приписати міорелаксанти, які знімають тонус м’язів.

 

Допоможуть антидепресанти

 

Як частина лікування болів у спині можуть бути призначені антидепресанти, попри те, що депресивний стан ви не помічали. Річ у тім, що ці препарати впливають на хімічні реакції в організмі, від чого зменшується передача больових сигналів в організмі.

 

Може, укол?

 

Лікар може порекомендувати вам пройти курс спеціальних ін’єкцій, які зменшують біль в області попереку. Зокрема, це можуть бути кортикостероїди, які спрямовані на усунення запалення, що провокує біль.

 

Операція не виключена

 

Консервативне лікування не завжди допоможе впоратися з болем. Наприклад, якщо причина болю в міжхребцевій грижі, котра чинить тиск на нерв, лікар може вас направити на операцію для видалення або повернення на місце зайвих тканин. Також операції роблять при викривленні хребта й інших захворюваннях. Але хірургічне втручання — це вже крайній захід, до якого вдаються, якщо інші засоби не дають результату.

 

 

 

Лімфодренаж і антицелюлітний масаж - в чому різниця

Лімфодренаж і антицелюлітний масаж - в чому різниця

Leave review
Порівняємо лімфодренажний і антицелюлітний масаж. Часто плутають, але наспр...
Детальніше
Скільки грошей заробляє масажист

Скільки грошей заробляє масажист?

Leave review
Масажист заробляє більше або менше, скільки хоче! Можна перефразувати питан...
Детальніше
Мистецтво масажу

Мистецтво масажу

Leave review
Масаж це мистецтво, але пам'ятайте, що тільки 10% роботи засновано на техні...
Детальніше
Як обрати професію масажист. Поради від викладачів масажу

Як обрати професію масажист. Поради від викладачів масажу

Leave review
Останнім часом в середовищі професійного навчання все більшою популярністю ...
Детальніше
Навчання масажу в NV MASTER

Навчання масажу в NV MASTER

Leave review
Курси масажу NV MASTER спеціалізуються на підготовці висококласних фахівців...
Детальніше