Лікарі порадили, як позбутися болю у спині

Коли болить спина, світ втрачає свої барви.

 

Часом біль змушує змінити навіть дуже райдужні плани і всерйоз задуматися про лікування. Ми зібрали для вас найефективніші поради, які допоможуть полегшити стан і повернути смак до життя.

 

Сон — найкращий помічник

 

Якщо болить спина, заснути вкрай складно, і навіть якщо вдасться, часто біль змушує прокидатися для зміни пози або прийому знеболювального. Але в результаті таких нічних чувань виникає порочне коло — від недосипу біль у спині посилюється. Тому спробуйте заснути, лежачи на боці, поклавши між колінами подушку. Це допомагає тримати хребет в нейтральному положенні і зменшує навантаження на спину, допомагаючи вгамувати біль.

 

Тримайте поставу

 

Нерівна постава — одна з головних причин болю в спині, особливо у людей, які ведуть сидячий спосіб життя. Під час роботи за столом, не нахиляйтеся вперед — сидіть рівно, плечі тримайте розслабленими, а спину трохи відкиньте на спинку стільця. Також буде корисними покласти подушку або валик з рушника між попереком і спинкою крісла.

 

Не залежуйтеся

 

Колись лікарі поголовно рекомендували якомога більше лежати, щоб позбутися болю в спині. Але тепер же стало відомо, що надмірне проведення часу в лежачому положенні, навпаки, посилює біль у спині. Тому не приділяйте постільному режиму більше однієї-двох діб. А, щоб вгамувати біль, краще сходіть у басейн — плавання знімає навантаження з хребта і зміцнює м’язи спини.

 

Тепло і холод знімуть біль

 

Щоб зняти біль, прикладіть до проблемної області холодний компрес — пляшку з холодною водою, лід, загорнутий в рушник, тощо. Повторюйте процедуру три дні поспіль двічі на день по 20 хвилин. З четвертого дня перейдіть до теплових процедур (грілка, нагріта сіль). Тепло розслабить м’язи і посилить приплив крові до хворого місця, від чого одужання настане швидше.

 

Сходіть на масаж

 

Масаж допомагає усунути структурні проблеми хребта і відновити втрачену рухливість. Недавні дослідження показали, що сеанси масажу раз на тиждень протягом трьох місяців зменшують біль і підвищують фізичну активність людей із хронічними болями в спині. Але ефект від мануальної терапії зберігається півроку, а через рік позитивний результат зникає.

 

Голковколювання в допомогу

 

Проводилися дослідження і на предмет ефективності процедур, що стимулюють нервові закінчення, зокрема, голковколювання або електростимуляції. Обидві ці процедури впливають на нервову систему і блокують передачу больових імпульсів, від чого настає полегшення і зникають навіть найсильніші болі.

 

Дихайте правильно

 

Вчені встановили, що правильне дихання нормалізує частоту серцевих скорочень, кровообіг і знімає тонус м’язів. Завдяки цьому больові відчуття зменшуються аж на 30%. При цьому дихальні вправи, наприклад, з йоги, зовсім не мають протипоказань.

 

Сходіть до фізіотерапевта

 

Цей фахівець навчить вас уживатися з вашої хворою спиною. Зокрема, розповість і покаже як правильно сидіти, стояти і ходити, щоб тримати хребет у правильному положенні і зменшити навантаження на спину. Також лікар підкаже спеціальні вправи, які зміцнюють м’язи, що підтримують спину.

 

Прийміть знеболююче

 

Є два типи препаратів, які ефективно знімають біль у спині: нестероїдні протизапальні препарати та засоби на основі парацетамолу. Але кожен із них має нризку протипоказань, тому самостійно призначати собі лікування не варто. Більше того, самі по собі знеболюючі з причиною не борються, а тільки знімають симптоми, тому напевне знадобиться і додаткове лікування, спрямоване на “корінь зла”.

 

На допомогу прийдуть рецептурні препарати

 

При деяких видах болю звичайні знеболювальні препарати безсилі. В такому разі знадобляться рецептурні ліки, зокрема, опіоїдні. Тому проконсультуйтеся зі своїм лікарем, який випише вам рецепт і призначить правильне дозування. Окрім того, додатково лікар може приписати міорелаксанти, які знімають тонус м’язів.

 

Допоможуть антидепресанти

 

Як частина лікування болів у спині можуть бути призначені антидепресанти, попри те, що депресивний стан ви не помічали. Річ у тім, що ці препарати впливають на хімічні реакції в організмі, від чого зменшується передача больових сигналів в організмі.

 

Може, укол?

 

Лікар може порекомендувати вам пройти курс спеціальних ін’єкцій, які зменшують біль в області попереку. Зокрема, це можуть бути кортикостероїди, які спрямовані на усунення запалення, що провокує біль.

 

Операція не виключена

 

Консервативне лікування не завжди допоможе впоратися з болем. Наприклад, якщо причина болю в міжхребцевій грижі, котра чинить тиск на нерв, лікар може вас направити на операцію для видалення або повернення на місце зайвих тканин. Також операції роблять при викривленні хребта й інших захворюваннях. Але хірургічне втручання — це вже крайній захід, до якого вдаються, якщо інші засоби не дають результату.

 

 

 

Чому анатомія і фізіологія важлива в практиці масажу

Чому анатомія і фізіологія важлива в практиці масажу

Курси анатомії і фізіології людини багато в чому допомагають масажистам. Ан...
Співбесіда з роботодавцем. Поради для масажистів.

Співбесіда з роботодавцем. Поради для масажистів.

Перед співбесідою необхідно врахувати безліч міркувань, які допоможуть вам ...
Найпопулярніші курси підвищення кваліфікації для масажистів

Найпопулярніші курси підвищення кваліфікації для масажистів

Постійне освіта є обов'язковою на сьогоднішньому постійно конкурентному рин...
Як розвивати свій масажний бізнес

Як розвивати свій масажний бізнес

Зараз, коли більша частина робочої сили в світі переведена в домашній офіс,...
Лімфодренаж і антицелюлітний масаж - в чому різниця

Лімфодренаж і антицелюлітний масаж - в чому різниця

Порівняємо лімфодренажний і антицелюлітний масаж. Часто плутають, але наспр...