Лімфодренажний масаж під час вагітності

Очікування малюка - не привід відмовлятися від догляду за собою. Допомогти шкірі, тілу і волоссю в цей делікатний період не просто можна, а й треба.


Питання - як це зробити, щоб не нашкодити ні собі, ні малюкові, адже салони краси пропонують вражаючий асортимент послуг.


Академія масажу NV Master розповіла, на які процедури майбутнім мамам варто записатися, а про які краще тимчасово забути.


Перш за все, варто відзначити, що вагітність і косметологічна медицина - взаємовиключні поняття. У період очікування малюка тіло, шкіра обличчя і волосся жінки потребують уваги і прицільного догляду.


Майбутній мамі варто змінити кількість і якість процедур, скорегувати системи догляду та віддати перевагу гіпоалергенним засобам.


Базові принципи догляду з вагітністю діляться на 3 типи:


- абсолютно показані;
- абсолютно протипоказані;
- необхідні при певних обставинах.


Які процедури дозволені під час вагітності


До категорії «абсолютно показані» відносяться: м'які пілінги шкіри голови, ферментативні пілінги і гоммажи, м'які сольові пілінги, лімфодренажні масажі та обгортання, програми зволоження і ліфтингу шкіри тіла, профілактика стрій.


Для підтримки краси тіла рекомендуються ліфтинг, дренаж і лімфовідтік.


Програми по тілу слід почати з другого триместру (в цей період закінчує формуватися плацента).


Ключовим для вагітної в цей час стає комфорт в області спини. Саме тому під час процедур по тілу експерт пропонує клієнтці змінити позу (вона або лежить на боці, або знаходиться в сидячій позиції), змінює силу натискання і косметичні засоби.


Майстер проводить масаж спини, верхнього плечового пояса і рук, а з ногами працює в напівлежачому або напівсидячому стані, що особливо важливо для жінок, схильних до набряків. В окремих випадках лікар може порекомендувати холодні бинтування.


Серед обгортань ефективністю відрізняються водоростеві обгортання і теплі маски з магнієм уздовж хребетного стовпа. Ці методики працюють завдяки теплу власного тіла і не вимагають прогрівання.


Хоча потрібно пам'ятати, що 37-градусний прогрів для вагітної жінки є відносним показанням.


Несприятливі явища з шкіри обличчя знімають зволожуючі  маски. Для чутливої шкіри обличчя, шиї і декольте корисні механічні процедури, які не випромінюють фізичного фактора, але в той же час глибоко працюють з м'якими тканинами. При почервоніння і лущення допомагають пластифікуючі маски.


На першому прийомі ми можемо використовувати алмазну микродермабразию на мінімальній глибині як легку скрабуючу процедуру, на другий - газорідинний пілінг.


Які процедури заборонені під час вагітності


Тепер про протипоказання. Під час вагітності варто на якийсь час забути про декілька видів процедур:


- глибокі і серединні пілінги;

- апаратні методики, пов'язані з лазерним впливом:  CO2 та інші види лазерів (коагуляція судин і плям і т. д.), радіохвиля (всі види RF-ліфтингу), IPL енергія,  -міостимуляція і інфрачервоний ліфтинг;
- ін'єкційні методики, ботулінотерапія, контурна пластика.


Також під час вагітності не рекомендується робити мезотерапію і біоревіталізація.


Категорично протипоказано використання ретиноїдів - як локальних, так і системних. Краще закінчити їх застосування за півроку до планованої вагітності.


У чому небезпека процедур


Всі заборони пов'язані з тим, що вагітним не можна відчувати біль: вона стимулює вироблення гормонів стресу, що сприяє стисненню, скорочення і гіпертонусу матки.


Глибокі ін'єкції можуть викликати гіперпігментацію. Ці плями досить складно виводити навіть після закінчення вагітності і лактаційного періоду.


Під час вагітності важливо зберігати шкірний бар'єр, гідроліпідну плівку, так як в цей період змінюється процес загоєння покривних тканин.


Всі зазначені раніше правила дотримуються і під час вагітності, і в період лактації.


Як тільки закінчується годування грудьми, можна поступово приступати до більш широкого спектру процедур. Однак ботокс і лазерну абляцию варто починати робити найраніше через місяць після закінчення лактації.

Як розвивати свій масажний бізнес

Як розвивати свій масажний бізнес

Зараз, коли більша частина робочої сили в світі переведена в домашній офіс,...
Лімфодренаж і антицелюлітний масаж - в чому різниця

Лімфодренаж і антицелюлітний масаж - в чому різниця

Порівняємо лімфодренажний і антицелюлітний масаж. Часто плутають, але наспр...
Скільки грошей заробляє масажист

Скільки грошей заробляє масажист?

Масажист заробляє більше або менше, скільки хоче! Можна перефразувати питан...
Мистецтво масажу

Мистецтво масажу

Масаж це мистецтво, але пам'ятайте, що тільки 10% роботи засновано на техні...
Як обрати професію масажист. Поради від викладачів масажу

Як обрати професію масажист. Поради від викладачів масажу

Останнім часом в середовищі професійного навчання все більшою популярністю ...