Лімфодренажний масаж під час вагітності

Очікування малюка - не привід відмовлятися від догляду за собою. Допомогти шкірі, тілу і волоссю в цей делікатний період не просто можна, а й треба.


Питання - як це зробити, щоб не нашкодити ні собі, ні малюкові, адже салони краси пропонують вражаючий асортимент послуг.


Академія масажу NV Master розповіла, на які процедури майбутнім мамам варто записатися, а про які краще тимчасово забути.


Перш за все, варто відзначити, що вагітність і косметологічна медицина - взаємовиключні поняття. У період очікування малюка тіло, шкіра обличчя і волосся жінки потребують уваги і прицільного догляду.


Майбутній мамі варто змінити кількість і якість процедур, скорегувати системи догляду та віддати перевагу гіпоалергенним засобам.


Базові принципи догляду з вагітністю діляться на 3 типи:


- абсолютно показані;
- абсолютно протипоказані;
- необхідні при певних обставинах.


Які процедури дозволені під час вагітності


До категорії «абсолютно показані» відносяться: м'які пілінги шкіри голови, ферментативні пілінги і гоммажи, м'які сольові пілінги, лімфодренажні масажі та обгортання, програми зволоження і ліфтингу шкіри тіла, профілактика стрій.


Для підтримки краси тіла рекомендуються ліфтинг, дренаж і лімфовідтік.


Програми по тілу слід почати з другого триместру (в цей період закінчує формуватися плацента).


Ключовим для вагітної в цей час стає комфорт в області спини. Саме тому під час процедур по тілу експерт пропонує клієнтці змінити позу (вона або лежить на боці, або знаходиться в сидячій позиції), змінює силу натискання і косметичні засоби.


Майстер проводить масаж спини, верхнього плечового пояса і рук, а з ногами працює в напівлежачому або напівсидячому стані, що особливо важливо для жінок, схильних до набряків. В окремих випадках лікар може порекомендувати холодні бинтування.


Серед обгортань ефективністю відрізняються водоростеві обгортання і теплі маски з магнієм уздовж хребетного стовпа. Ці методики працюють завдяки теплу власного тіла і не вимагають прогрівання.


Хоча потрібно пам'ятати, що 37-градусний прогрів для вагітної жінки є відносним показанням.


Несприятливі явища з шкіри обличчя знімають зволожуючі  маски. Для чутливої шкіри обличчя, шиї і декольте корисні механічні процедури, які не випромінюють фізичного фактора, але в той же час глибоко працюють з м'якими тканинами. При почервоніння і лущення допомагають пластифікуючі маски.


На першому прийомі ми можемо використовувати алмазну микродермабразию на мінімальній глибині як легку скрабуючу процедуру, на другий - газорідинний пілінг.


Які процедури заборонені під час вагітності


Тепер про протипоказання. Під час вагітності варто на якийсь час забути про декілька видів процедур:


- глибокі і серединні пілінги;

- апаратні методики, пов'язані з лазерним впливом:  CO2 та інші види лазерів (коагуляція судин і плям і т. д.), радіохвиля (всі види RF-ліфтингу), IPL енергія,  -міостимуляція і інфрачервоний ліфтинг;
- ін'єкційні методики, ботулінотерапія, контурна пластика.


Також під час вагітності не рекомендується робити мезотерапію і біоревіталізація.


Категорично протипоказано використання ретиноїдів - як локальних, так і системних. Краще закінчити їх застосування за півроку до планованої вагітності.


У чому небезпека процедур


Всі заборони пов'язані з тим, що вагітним не можна відчувати біль: вона стимулює вироблення гормонів стресу, що сприяє стисненню, скорочення і гіпертонусу матки.


Глибокі ін'єкції можуть викликати гіперпігментацію. Ці плями досить складно виводити навіть після закінчення вагітності і лактаційного періоду.


Під час вагітності важливо зберігати шкірний бар'єр, гідроліпідну плівку, так як в цей період змінюється процес загоєння покривних тканин.


Всі зазначені раніше правила дотримуються і під час вагітності, і в період лактації.


Як тільки закінчується годування грудьми, можна поступово приступати до більш широкого спектру процедур. Однак ботокс і лазерну абляцию варто починати робити найраніше через місяць після закінчення лактації.

Чому анатомія і фізіологія важлива в практиці масажу

Чому анатомія і фізіологія важлива в практиці масажу

Курси анатомії і фізіології людини багато в чому допомагають масажистам. Ан...
Співбесіда з роботодавцем. Поради для масажистів.

Співбесіда з роботодавцем. Поради для масажистів.

Перед співбесідою необхідно врахувати безліч міркувань, які допоможуть вам ...
Найпопулярніші курси підвищення кваліфікації для масажистів

Найпопулярніші курси підвищення кваліфікації для масажистів

Постійне освіта є обов'язковою на сьогоднішньому постійно конкурентному рин...
Як розвивати свій масажний бізнес

Як розвивати свій масажний бізнес

Зараз, коли більша частина робочої сили в світі переведена в домашній офіс,...
Лімфодренаж і антицелюлітний масаж - в чому різниця

Лімфодренаж і антицелюлітний масаж - в чому різниця

Порівняємо лімфодренажний і антицелюлітний масаж. Часто плутають, але наспр...