Очікування малюка - не привід відмовлятися від догляду за собою. Допомогти шкірі, тілу і волоссю в цей делікатний період не просто можна, а й треба.
Питання - як це зробити, щоб не нашкодити ні собі, ні малюкові, адже салони краси пропонують вражаючий асортимент послуг.
Академія масажу NV Master розповіла, на які процедури майбутнім мамам варто записатися, а про які краще тимчасово забути.
Перш за все, варто відзначити, що вагітність і косметологічна медицина - взаємовиключні поняття. У період очікування малюка тіло, шкіра обличчя і волосся жінки потребують уваги і прицільного догляду.
Майбутній мамі варто змінити кількість і якість процедур, скорегувати системи догляду та віддати перевагу гіпоалергенним засобам.
Базові принципи догляду з вагітністю діляться на 3 типи:
- абсолютно показані;
- абсолютно протипоказані;
- необхідні при певних обставинах.
Які процедури дозволені під час вагітності
До категорії «абсолютно показані» відносяться: м'які пілінги шкіри голови, ферментативні пілінги і гоммажи, м'які сольові пілінги, лімфодренажні масажі та обгортання, програми зволоження і ліфтингу шкіри тіла, профілактика стрій.
Для підтримки краси тіла рекомендуються ліфтинг, дренаж і лімфовідтік.
Програми по тілу слід почати з другого триместру (в цей період закінчує формуватися плацента).
Ключовим для вагітної в цей час стає комфорт в області спини. Саме тому під час процедур по тілу експерт пропонує клієнтці змінити позу (вона або лежить на боці, або знаходиться в сидячій позиції), змінює силу натискання і косметичні засоби.
Майстер проводить масаж спини, верхнього плечового пояса і рук, а з ногами працює в напівлежачому або напівсидячому стані, що особливо важливо для жінок, схильних до набряків. В окремих випадках лікар може порекомендувати холодні бинтування.
Серед обгортань ефективністю відрізняються водоростеві обгортання і теплі маски з магнієм уздовж хребетного стовпа. Ці методики працюють завдяки теплу власного тіла і не вимагають прогрівання.
Хоча потрібно пам'ятати, що 37-градусний прогрів для вагітної жінки є відносним показанням.
Несприятливі явища з шкіри обличчя знімають зволожуючі маски. Для чутливої шкіри обличчя, шиї і декольте корисні механічні процедури, які не випромінюють фізичного фактора, але в той же час глибоко працюють з м'якими тканинами. При почервоніння і лущення допомагають пластифікуючі маски.
На першому прийомі ми можемо використовувати алмазну микродермабразию на мінімальній глибині як легку скрабуючу процедуру, на другий - газорідинний пілінг.
Які процедури заборонені під час вагітності
Тепер про протипоказання. Під час вагітності варто на якийсь час забути про декілька видів процедур:
- глибокі і серединні пілінги;
- апаратні методики, пов'язані з лазерним впливом: CO2 та інші види лазерів (коагуляція судин і плям і т. д.), радіохвиля (всі види RF-ліфтингу), IPL енергія, -міостимуляція і інфрачервоний ліфтинг;
- ін'єкційні методики, ботулінотерапія, контурна пластика.
Також під час вагітності не рекомендується робити мезотерапію і біоревіталізація.
Категорично протипоказано використання ретиноїдів - як локальних, так і системних. Краще закінчити їх застосування за півроку до планованої вагітності.
У чому небезпека процедур
Всі заборони пов'язані з тим, що вагітним не можна відчувати біль: вона стимулює вироблення гормонів стресу, що сприяє стисненню, скорочення і гіпертонусу матки.
Глибокі ін'єкції можуть викликати гіперпігментацію. Ці плями досить складно виводити навіть після закінчення вагітності і лактаційного періоду.
Під час вагітності важливо зберігати шкірний бар'єр, гідроліпідну плівку, так як в цей період змінюється процес загоєння покривних тканин.
Всі зазначені раніше правила дотримуються і під час вагітності, і в період лактації.
Як тільки закінчується годування грудьми, можна поступово приступати до більш широкого спектру процедур. Однак ботокс і лазерну абляцию варто починати робити найраніше через місяць після закінчення лактації.