Міфи та правда про біль у спині: поради лікаря-нейрохірурга

Про це поговорили з лікарем-нейрохірургом Вадимом Ілляшенком

 

Всі проблеми починаються від спини?

 

Це не зовсім так. Якщо у людини болить спина, то вона, як правило, мало рухається, має зайву вагу, веде сидячий спосіб життя, напевно, має шкідливі звички — наприклад, куріння. Все це разом сприяє розвитку захворювань, і хребет сам страждає від цього.

 

Чи можна при болю в спині продовжувати фізичну активність «на знеболювальних»?

 

За всіма міжнародними протоколами, основна рекомендація при болях в спині — це по можливості зберігати фізичну активність. Слід уникати постільного режиму й повного спокою. Якщо болі все-таки досить сильні, рекомендується прийом протизапальних препаратів, але попередньо краще порадитися з лікарем. Від тривалого лежання навіть у здорових людей може заболіти спина.

 

Чи допомагають кардіопрепарати, препарати для судин від болю в спині?

 

Існує доказова база, що при болях в спині ефективні лише протизапальні препарати, міорелаксанти, деякі опіоїдні препарати — але останні лише при дуже сильних болях.

 

Чи можна розслабити м’язи без уколів?

 

Уколами взагалі не слід користуватися. Всі міжнародні протоколи рекомендують призначення препаратів у таблетованих формах. Вони так само ефективні. Ін’єкції мають ризик своїх ускладнень і самі по собі можуть бути болючими. Також розслабити м’язи можна вправами на розтягування, за допомогою йоги.

 

Чи допомагає басейн при болях в спині?

 

Деяким людям простіше займатися в басейні, коли болі ще не пройшли. Але не у всіх це спрацьовує. У будь-якому випадку, потрібно пробувати і дивитися, як людина зреагує.

 

Чи приносить користь прогрівання або охолодження?

 

І тепло, і холод рекомендуються при болях в спині, але рекомендація залежить від індивідуальної реакції кожного пацієнта.

 

Коли все ж необхідно піти до лікаря і системно обстежитися?

 

Якщо біль носить немеханічний характер. Якщо людина не може знайти фізичне положення, при якому біль проходить, якщо починають турбувати нічні болі, якщо підвищується температура, погіршується загальне самопочуття, ранкові болі й скутість у спині, які турбують більше 30 хвилин, якщо пацієнт за короткий час різко втратив вагу — усе це привід звернутися до лікаря.

 

Чи ефективний масаж?

 

Масаж — ефективна процедура при гострих і при хронічних болях в спині. Але він найбільш ефективний у поєднанні з вправами. Ефективність масажу та інших пасивних маніпуляцій короткострокова.

 

Чи потрібен рентген і МРТ?

 

Ставлення до МРТ і рентген-знімків зараз досить стримане, тому що ті зміни, які ми бачимо на МРТ і рентгенах, часто зустрічаються і в людей без болю в спині. У більшості випадків це явища нормального вікового процесу. На першому місці — історія захворювання, вивчення скарг пацієнта, клінічний та ортопедичний статус.

 

Чи впливають сольові відкладення на болі в спині?

 

Це один з найпоширеніших міфів. Насправді ніякі солі не відкладаються. З віком люди починають більше сутулитися, через це збільшується вигин в грудному відділі хребта, тому компенсаторно збільшується вигин в шийному відділі хребта. Шийно-грудний перехід стає більш різким. Відкладення жиру в цій області теж створюють враження, що там є відкладення чогось. Якщо людина зменшить свою вагу і поліпшить поставу, ці прояви теж зменшаться.

 

Курси масажу, Академія масажу NV Master

Чому анатомія і фізіологія важлива в практиці масажу

Чому анатомія і фізіологія важлива в практиці масажу

Курси анатомії і фізіології людини багато в чому допомагають масажистам. Ан...
Співбесіда з роботодавцем. Поради для масажистів.

Співбесіда з роботодавцем. Поради для масажистів.

Перед співбесідою необхідно врахувати безліч міркувань, які допоможуть вам ...
Найпопулярніші курси підвищення кваліфікації для масажистів

Найпопулярніші курси підвищення кваліфікації для масажистів

Постійне освіта є обов'язковою на сьогоднішньому постійно конкурентному рин...
Як розвивати свій масажний бізнес

Як розвивати свій масажний бізнес

Зараз, коли більша частина робочої сили в світі переведена в домашній офіс,...
Лімфодренаж і антицелюлітний масаж - в чому різниця

Лімфодренаж і антицелюлітний масаж - в чому різниця

Порівняємо лімфодренажний і антицелюлітний масаж. Часто плутають, але наспр...