Підвищення температури тіла: названо несподівані причини

Холодна пора року відчутно впливає на процеси терморегуляції. Якщо на вулиці холодно, здоровий організм виробляє тепло набагато інтенсивніше, ніж влітку і… шкала термометра повзе вгору.

Найчастіше температура підвищується незначно. Але іноді може і “зашкалювати”. Чому? Від чого це відбувається, якщо людина здорова? На це питання може бути маса відповідей.

Перш ніж лякатися, пропонуємо повестися розумно: поспостерігати за показниками термометра (якщо вони незначно виходять за межі норми, звичайно), хоча б тиждень, у різний час і переконатися у тому, що ви правильно виконуєте таку, здавалося б, просту маніпуляцію, як вимір температури. Саме на цей факт ми найрідше звертаємо увагу, але від нього безпосередньо залежать вірні показники. А на них, впливають найрізноманітніші, іноді навіть парадоксальні чинники.

Час доби – як причина підвищення температури

Доведено, що температура тіла схильна до добових коливань: підвищується надвечір і знижується на ранок. Як правило, мінімальна спостерігається у 5:00-7:00, а максимальна – у період із 14:00 до 16:00 і з 18:00 до 22:00. Так що вечірньої пори – вагомий фактор для незначного підвищення температури.

Продукти харчування, що провокують підвищення температури

Фахівці рекомендують не вимірювати температуру відразу після трапези, прийому гарячих страв і алкоголю, а почекати як мінімум годину. Однак тут важливо не перестаратися – на голодний шлунок показники теж можуть “обдурити”, тому що вони знижуються. Дотримуйтеся “золотої середини”!

Рух і фізичне навантаження

Інтенсивні вправи на тренажерах, гра в теніс, баскетбол, волейбол і навіть light-степ на біговій доріжці збільшують теплоутворення. І чим інтенсивніше фізичне навантаження, тим більше тепла виробляється організмом. Який із цього висновок? Простий: вимірюючи температуру відразу після занять спортом, ви самі “напрошуєтеся” на невірні показники градусника – не провокуйте його, будь ласка.

Тому не тільки після занять спортом рекомендують зробити паузу перед вимірюванням температури, але і, наприклад, після купання, прийняття душу, ванної або будь-яких інших водних процедур. Після них хоча б 30 хвилин організм повинен знаходитися у стані спокою – зниження показників термометра сприяє тривалому спокійному відпочинку (відразу після сну теж спочатку беріть паузу… і лише потім термометр).

Стрес як причина високої температури

Якщо ви посварилися із подругою, накричав начальник або ти накричала на дитину, він злякався, впав, образився, то температура може підскочити. У дітей і недовірливих людей підвищується температура, яка тримається до тих пір, поки ви не розслабитеся. Так що, випийте чай із м’ятою або мелісою, помедитуйте, сходіть на масаж, відверніться на щось приємне (до речі, дуже допомагає рукоділля – шиття, в’язання, валяння, вишивання та ін.) і … можливо термометр зовсім не знадобиться.

Поламаний термометр

Це один із найкумедніших факторів неправильних показників. Зазвичай він притаманний електронним градусникам, але зустрічається і у ртутних. Однак якщо останні легко перевірити (будьте уважні: стовпчик ртуті на градуснику повинен бути виключно цілісним і ніяк не побитим), то з першими варто перестрахуватися – час від часу перевіряй правильність показань вашого електронного градусника, користуючись іншими.

Лімфодренаж і антицелюлітний масаж - в чому різниця

Лімфодренаж і антицелюлітний масаж - в чому різниця

Leave review
Порівняємо лімфодренажний і антицелюлітний масаж. Часто плутають, але наспр...
Детальніше
Скільки грошей заробляє масажист

Скільки грошей заробляє масажист?

Leave review
Масажист заробляє більше або менше, скільки хоче! Можна перефразувати питан...
Детальніше
Мистецтво масажу

Мистецтво масажу

Leave review
Масаж це мистецтво, але пам'ятайте, що тільки 10% роботи засновано на техні...
Детальніше
Як обрати професію масажист. Поради від викладачів масажу

Як обрати професію масажист. Поради від викладачів масажу

Leave review
Останнім часом в середовищі професійного навчання все більшою популярністю ...
Детальніше
Навчання масажу в NV MASTER

Навчання масажу в NV MASTER

Leave review
Курси масажу NV MASTER спеціалізуються на підготовці висококласних фахівців...
Детальніше