Подолог: рефлексотерапія стоп – не просто масаж

Рефлексотерапія або рефлекторний масаж стоп – надзвичайно приємна процедура. Її метод полягає у впливі на організм через рефлексогенні зони і біологічно активні точки, розташовані на стопі та гомілці.   

 

Мистецтво рефлексотерапії нараховує не одну тисячу років – її застосовували ще у давній Індії, Тибеті, Китаї і Єгипті. В одному історичному трактаті є дані про те, що і Клеопатра застосовувала цю техніку, коли омивала ноги Марку Антонію (60 р. до н.е.). Давні лікарі недаремно відводили  масажу стоп  важливу роль, адже стопи – це наш баланс, зв’язок із землею та її твірною енергією. Також стопа є ніби зменшеною копією всього організму, адже на ній знаходиться близько 70 тисяч нервових закінчень, які ведуть до всіх внутрішніх органів і систем.

 

При стимуляції  активних зон, нервові імпульси надходять в органи, вмикаючи механізми їх самовідновлення, тіло приходить у стан гармонії та рівноваги, знімається напруга та покращується циркуляція енергії. З точки зору традиційної китайської медицини, саме порушення циркуляції життєвої енергії «ци» меридіанами організму – є основною причиною виникнення хвороб.

 

Починають рефлексотерапію з легкого масажу стоп.

 

  • Про стан організму може багато розказати їх температура – в нормі ноги здорової людини мають бути сухими та теплими. Вологі і холодні ноги – показник нестачі енергії в області шлунка і порушення функції щитоподібної залози.
  • Вологі і гарячі ноги свідчать про запальні процеси і легеневі інфекції.
  • Сухі і холодні ноги свідчать про проблеми із серцево-судинною системою. Також слід звернути увагу на роботу серця, якщо права нога тепла, а ліва холодна.
  • Сухі і гарячі ноги найчастіше вказують на надмірну кількість гормонів щитоподібної залози і підвищену кислотність.

 

Рефлексологи використовують спеціальну карту стопи, на якій видно, які саме зони відповідають за ту чи іншу частину людського тіла. Так, кінчики пальців мають зв'язок з головою, верхня частина стопи – з грудним та шийним відділами хребта, п'ятка – з нижньою частиною спини, точки на підйомі стопи впливають на стан внутрішніх органів. Вважається, що будь-яка хвороба сама себе проявить у вигляді чутливого місця на відповідній зоні, це так звані «вікна» послаблених органів, до яких слід віднестись особливо уважно.

 

Пояснити ефективність рефлексотерапії можна і звичнішими медичними термінами. Під тиском сили тяжіння кровообіг у стопах та рух крові від стоп до серця є доволі млявим і повільним. Саме тому продукти розпаду накопичуються у стопах.

 

Стимуляція активних зон сприяє відновленню крово- і лімфотоку, що нормалізує роботу внутрішніх органів та сприяє швидшому виведенню токсинів із організму. Також масаж позитивно впливає на нервову систему, здійснює гармонізуючий ефект, звільнює від стресу  - після сеансу масажу тіло розслабляється як після медитації або глибокого сну.

 

Серед інших позитивних ефектів рефлексотерапії - стабілізація артеріального тиску, звільнення від головних болів та зміцнення імунної системи. До того ж після курсу масажу спостерігається естетичний ефект – зменшення набряків стоп, щиколоток, литкових м’язів і колін. До протипоказань належать: грибкові захворювання стоп, шкірні захворювання, гострі інфекційні захворювання, тяжка стадія варикозної хвороби, злоякісні та доброякісні новоутворення.

 

Сама по собі рефлексотерапія не є лікувальною процедурою, вона не лікує – а стимулює організм почати процес самовідновлення. Рефлексологи користуються методами холістичної медицини: за рахунок покращення загального стану організму, тіло швидше позбавляється від хвороби.

 

Найпопулярніші курси підвищення кваліфікації для масажистів

Найпопулярніші курси підвищення кваліфікації для масажистів

Постійне освіта є обов'язковою на сьогоднішньому постійно конкурентному рин...
Як розвивати свій масажний бізнес

Як розвивати свій масажний бізнес

Зараз, коли більша частина робочої сили в світі переведена в домашній офіс,...
Лімфодренаж і антицелюлітний масаж - в чому різниця

Лімфодренаж і антицелюлітний масаж - в чому різниця

Порівняємо лімфодренажний і антицелюлітний масаж. Часто плутають, але наспр...
Скільки грошей заробляє масажист

Скільки грошей заробляє масажист?

Масажист заробляє більше або менше, скільки хоче! Можна перефразувати питан...
Мистецтво масажу

Мистецтво масажу

Масаж це мистецтво, але пам'ятайте, що тільки 10% роботи засновано на техні...