Порады від вчених, які допоможуть схуднути без виснажливих дієт

Більшість людей хоча б раз у житті намагалися скинути зайву вагу, навіть якщо вона була незначною. Однак згідно з даними дослідників з університету штату Пенсільванія, справді схуднути і зберегти стрункість вдається лише одній людині з шести. Але якщо дотримуватися кількох нескладних правил, втратити вагу і зберегти результат можна буде швидше і простіше.

 

Ось добірка доведених наукою фактів про продукти, які позитивно впливають на втрату зайвих кілограмів.

 

1. Додавайте до раціону корисні жири

 

У спробі знизити кількість калорій варто уникати продуктів, багатих на жири, таких як горіхи, насіння, сир, олії. Однак жир перетравлюється довше, ніж білки і вуглеводи, а отже, відчуття ситості при вживанні таких продуктів збережеться надовго.

 

Також мононенасичені жири допомагають організму активніше засвоювати різні корисні речовини і вітаміни – лікопін, лютеїн, бета-каротин.

 

2. Не переоцінюйте витрат калорій під час фізичної активності


Дослідники з’ясували, що люди з надмірною вагою під час дієти схильні завищувати кількість спалених під час занять спортом калорій на 126%. Внаслідок цього вони дозволяють собі більше їжі, вважаючи, що витратили багато енергії на тренуванні.

 

Після заняття необхідно підкріпитися, але не виходячи за рамки розрахованої добової кількості калорій. В іншому випадку ефект від спорту мине намарно.

 

3. Ретельно мийте овочі та фрукти


Овочі та фрукти можуть стати причиною зайвої ваги, якщо … погано їх мити. Річ в тому, що пестициди на їх шкірці уповільнюють метаболізм і навіть можуть стати причиною зайвої ваги. Ці речовини покликані захищати урожай від шкідників, але істотно впливають і на здоров’я людини.

 

Пестициди порушують роботу щитовидної залози, що призводить до гормонального збою. За припущеннями дослідників, вони ще й ушкоджують мітохондрії – елементи клітин, що відповідають за перетворення корисних речовин (поглиненої їжі) в енергію.

 

4. Вдихайте запах оливкової олії

 

Німецькі вчені з’ясували, що додавання оливкової олії до їжі сприяє швидкому й ефективному відчуттю ситості. Більш того, виявилося, що навіть запах цієї олії продовжує час підтримки постійного рівня цукру в крові, тим самим рятуючи нас від виникнення почуття голоду. Причому найбільша кількість сполук, що блокують голод, знаходиться в італійських сортах олії.

 

5. Їжте із задоволенням


Наш апетит багато в чому регулюється гормоном під назвою грелін. Його рівень підвищується від стресу і знижується у відповідь на задоволення від спожитої їжі. Простіше кажучи, якщо ви поїли із задоволенням, то голод відчуєте нескоро, а ось якщо насилу запихали в себе ненависний сир, досить швидко знову потягнетеся до холодильника.

 

Тому якщо якийсь продукт викликає у вас відверту огиду, краще замінити його на той, що вам до душі або постаратися його розсмакувати і все-таки отримати задоволення.

 

6. Вибирайте правильну пасту


Глікемічний індекс показує, з якою швидкістю організм засвоює продукти. Чим нижчий глікемічний індекс продукту, тим повільніше цукор з нього буде надходити до крові. Отже, організм буде виробляти невеликі дози інсуліну для його переробки.

 

В іншому випадку, якщо в кров надійде дуже багато цукру відразу, нашому тілу доведеться виробити відразу велику порцію інсуліну. А він, у свою чергу, подасть сигнал мозку, що пора б знову підкріпитися. Таким чином, продукти з низьким глікемічним індексом більше «вигідні» для тих, що худнуть.

 

Як виявилося, різні види пасти мають різний глікемічний індекс. Згідно з висновками дослідників, найкращим варіантом є спагетті, друге місце займають макаронні зірочки, ну а найвищий глікемічний індекс у макаронів.

 

7. Приймайте добавки кальцію, якщо не любите молочних продуктів

 

Багато людей не перетравлюють молочних продуктів, тому видаляють їх зі свого раціону. Однак молоко і сир – цінні джерела кальцію, який, за словами науковців, прискорює метаболізм жирів. Вага учасників експерименту, які приймали кальцієву добавку, знизилася на 26-70% в порівнянні з контрольною групою.
Тому якщо ви не дружите з лактозою, спробуйте приймати добавки з кальцієм і вітаміном D: так він краще засвоюється.

 

8. Вибирайте тверду їжу на сніданок

 

Те, що сніданок корисний, вчені встановили давно. Тепер вони пішли далі й активно досліджують вплив складових нашої тарілки на показники організму. Зокрема вони довели, що здатність білка додавати ситості підвищується, коли його вживають у твердій формі. Висновок простий: з’ївши сир замість коктейлю на його основі, голод ви відчуєте пізніше.

 

9. Їжте гіркий шоколад


Як виявилося, шоколад не тільки позитивно впливає на здоров’я, але ще і закріплює результати схуднення. Вчені з’ясували, що в групі людей, що сидять на низьковуглеводневій дієті і доповнюють свій раціон невеликими порціями гіркого шоколаду, не спостерігається повернення зайвих кілограмів після декількох тижнів дотримання дієти.

 

Курси масажу Київ, Академія масажу NV Master

Як розвивати свій масажний бізнес

Як розвивати свій масажний бізнес

Зараз, коли більша частина робочої сили в світі переведена в домашній офіс,...
Лімфодренаж і антицелюлітний масаж - в чому різниця

Лімфодренаж і антицелюлітний масаж - в чому різниця

Порівняємо лімфодренажний і антицелюлітний масаж. Часто плутають, але наспр...
Скільки грошей заробляє масажист

Скільки грошей заробляє масажист?

Масажист заробляє більше або менше, скільки хоче! Можна перефразувати питан...
Мистецтво масажу

Мистецтво масажу

Масаж це мистецтво, але пам'ятайте, що тільки 10% роботи засновано на техні...
Як обрати професію масажист. Поради від викладачів масажу

Як обрати професію масажист. Поради від викладачів масажу

Останнім часом в середовищі професійного навчання все більшою популярністю ...