Самомасаж голови: теорія і практика

Виконуючи самомасаж голови, обличчя та шиї, можна вирішити відразу два завдання - поліпшити здоров'я організму і зовнішній вигляд відкритих частин тіла.


Однак до цього процесу необхідно поставитися дуже серйозно, оскільки тільки правильне дотримання методик самомасажу гарантує успіх і відсутність негативних ефектів.


Теорія


Є кілька станів організму, при яких самомасаж голови протипоказаний: запальні процеси в області волосистої частини голови, гнійничкові та грибкові захворювання шкіри, бородавки і деякі інші захворювання.


Виконуючи самомасаж, треба дотримуватися техніки і напрям масажних рухів. Неправильні масажні маніпуляції можуть привести до розтягування і появі в'ялості шкіри. Якщо це спеціально не обмовляється, то пальці рук повинні ковзати по шкірі, не зміщуючи її відносно більш глибоких тканин. Натискання на активні точки проводиться без зусиль і почуття болю, м'якими рухами.


Виконувати масаж найкраще, сидячи на стільці з прямою спинкою, ноги повинні повною ступнею стояти на підлозі - такий стан тіла сприяє максимальному розслабленню м'язів тулуба і голови. Одяг не повинна сковувати рухи рук. Тривалість самомасажу області голови повинна становити 5-15 хвилин.


Оздоровчий самомасаж можна робити вранці для швидкого пробудження від сну і протягом дня для активізації роботи мозку і внутрішніх органів, а також для зняття зайвого емоційного збудження і відновлення організму перед сном.


Практика


Класичний самомасаж голови проводиться без косметичних засобів. Кожен рух необхідно виконати 7-8 разів.


1. Праву руку заводимо за ліве плече і намацуємо м'яз, що сполучає шию і плечовий суглоб. Натискати пальцями на середню частину цього м'яза (начебто граючи на піаніно), переміщаючись від спини до ключиці. Ця маніпуляція триває приблизно 5 секунд, потім вільно опускаємо праву руку вниз. Виконуємо такий же рух лівою рукою з правого боку тулуба.


2. Великим пальцем, зігнутим у першій фаланзі, масажуємо активну крапку в западині під вушною раковиною. При цьому великі пальці відставлені в бік від долоні, інші злегка розставлені. Масажує рух досягається за рахунок коливального руху кистей рук.


3. Залишаючи великі пальці в западині під вушною раковиною, вказівні і середні пальці накладаємо на надбрівні дуги, поєднуючи їх на переніссі. Очі закриті. Масажуємо надбрівні дуги рухом від перенісся до вух і назад. При цьому вказівні пальці ковзають по надбрівних дуг, а середні - по поверхні століття, масажуючи верхню частину очного яблука.


4. Розвівши вказівні і середні пальці, притискаємо долоні до вилиць так, щоб вушна раковина розташовувалася між пальцями. При русі долонь вниз масажуємо пальцями біологічно активні зони. При русі вгору пальці тільки злегка стосуються голови і шиї.


5. Великі пальці, зігнуті в перших фалангах, притискають активні точки в потиличну ділянку. Кисті рук розташовані горизонтально. Інші пальці злегка розставлені і як би входять в зчеплення один з одним. Вони трохи зігнуті і стосуються подушечками потиличної кістки. Не змінюючи положення великих пальців, зближуючи і розводячи кисті, масажуємо потиличну область.


6. Піднімаючи передпліччя і повертаючи кисті пальцями вниз, сковзаємо пальцями по волоссю від потилиці до чола. В кінці руху подушечки долонь притискаємо до надбрівних западин на лобі. Злегка спираючись пальцями у верхню частину черепної коробки, круговими рухами масажуємо активні зони чола, при цьому шкіра чола зміщається щодо черепної коробки.


7. Опускаємо кисті долонями до обличчя. Розводимо лікті в сторони, розвертаючи передпліччя горизонтально на рівні плечей, кисті повертаємо долонями вниз і щільно накладаємо одна на іншу (ліва зверху). Відставленими в сторону великими пальцями впираємося в точки в кутах ключиць. Натискаючи підборіддям на кисті, опускаємо голову, поки підборіддя не упреться в груди.


Після виконання останнього масажного руху треба кілька разів струснути розслабленими кистями, щоб зняти втому. Самомасаж може бути засобом успішного зняття головного болю і напруги після трудового дня, хоча і не займає багато часу. Важливий і психологічний ефект цієї процедури.

Чому анатомія і фізіологія важлива в практиці масажу

Чому анатомія і фізіологія важлива в практиці масажу

Курси анатомії і фізіології людини багато в чому допомагають масажистам. Ан...
Співбесіда з роботодавцем. Поради для масажистів.

Співбесіда з роботодавцем. Поради для масажистів.

Перед співбесідою необхідно врахувати безліч міркувань, які допоможуть вам ...
Найпопулярніші курси підвищення кваліфікації для масажистів

Найпопулярніші курси підвищення кваліфікації для масажистів

Постійне освіта є обов'язковою на сьогоднішньому постійно конкурентному рин...
Як розвивати свій масажний бізнес

Як розвивати свій масажний бізнес

Зараз, коли більша частина робочої сили в світі переведена в домашній офіс,...
Лімфодренаж і антицелюлітний масаж - в чому різниця

Лімфодренаж і антицелюлітний масаж - в чому різниця

Порівняємо лімфодренажний і антицелюлітний масаж. Часто плутають, але наспр...