Тейпування обличчя - новомодна косметологічна процедура, яка, за чутками, може замінити пластичну хірургію. Чи так це насправді, з'ясовує академія масажу NV Master.
Що таке тейпування?
Раніше тейпування було різновидом фізіотерапії, до якої вдавалися спортсмени для швидкого відновлення м'язів і зв'язок. Через 40 років успішного використання на спортсменах косметологи задумалися про те, що на м'язах особи теж можна використовувати спеціальні пластирі.
Для тейпування необхідний спеціальний кінезіологічний пластир - шматки тканинного матеріалу, з одного боку оброблені клейким, але при цьому гіпоалергенним складом. Спортсмени використовують його для регуляції роботи м'язів та їх розслаблення, фіксації зв'язок і забезпечення правильної механіки м'язів.
Так як причиною мімічних зморшок найчастіше є гіпертонус м'язів обличчя, то рішення косметологів використовувати тейпування для зняття зайвої напруги стає цілком зрозумілим. Так тейпи працюють практично як терапія ботулотоксину. Наприклад, вони здатні зменшити рухливість м'язів обличчя, що відповідають за появу міжбрівних зморшок або носо-губної складок. Особливо корисний тейпінг для молодих дівчат, у яких спостерігається схильність до гіпертонусу м'язів обличчя, однак виражених вікових дефектів поки що немає. Однак і віковим пацієнтам не завадить вдатися до цієї методики: розслаблення певної групи м'язів дозволяє зменшити прояв мімічних зморшок і забезпечити ліфтинг шкіри. Крім того, тейпування володіє лімфодренажним ефектом, а значить, перешкоджає застою лімфи в тканинах шкіри обличчя і шиї. Після кількох процедур рух лімфи і кровопостачання приходять в норму, а шкіра виглядає свіжою.
Ходити з пластирами на обличчі кілька днів поспіль, на щастя, не доведеться: косметолог клеїть тейпи на певний час. Лише від одного сеансу чудес чекати не варто, так як спеціальні пластирі самі по собі не несуть відповідальності за ліфтинг-ефект, а лише блокують певні м'язи і зменшують їх рухливість. Таким чином, після декількох сеансів тейпування м'язи, що знаходилися раніше в гіпертонусі, переходять в стан спокою.
«Скільки необхідно процедур?» - запитаєте ви. Універсальної відповіді на це питання немає, адже необхідно виходити з того, над якими м'язами доведеться працювати і наскільки сильно вас зачепили вікові зміни. Хоча є і приємна новина: після пари сеансів ви зрозумієте техніку використання тейпа і зможете проводити цю омолоджуючу процедуру вдома.
Як повторити тейпування в домашніх умовах
Як ми вже сказали, для того щоб освоїти техніку тейпування, не потрібно витрачати пару років в медичному університеті і запасатися дорогим обладнанням. Досить лише придбати рулон кінезіологічної стрічки в аптеці або на спеціалізованих сайтах. Зазвичай до них додається детальна інструкція з описом зон, на яких можна закріплювати тейпи, і схема правильного розташування.
Довжина і ширина використовуваних відрізків може істотно змінюватися в залежності від зони застосування. Наприклад, для усунення міжбровних та зморшок на лобі знадобиться набагато менше смужок, ніж для повноцінного ліфтингу скроневої зони або корекції другого підборіддя.
Головне - слідкуйте за тим, щоб під час проведення домашнього тейпінга не відбувалося розтягнення шкіри, а ви не відчували механічний ліфтинг м'язів та епідермісу. Наносити тейпи на зону навколо очей не рекомендується, адже шкіра там досить тонка і тому легко розтягується. Крім того, тейпування зони навколо очей неефективний, в такому випадку навіщо піддавати ніжну шкіру агресивного впливу?
Пластир - це не тейп
Деякі підручні матеріали не варто використовувати для проведення процедури. Наприклад, не підійде для тейпування звичайний пластир, так як клейку речовину, яка тримає його на шкірі, не гіпоалергенні, а значить, може викликати підвищену чутливість епідермісу.