Сім дивовижних переваг масажу

Після масажу ви не просто відчуваєте себе приголомшливо – масаж може принести користь всьому вашому тілу самим несподіваним чином. Наприклад, якщо ваша шия була напруженою, не дивно, що тепер ви почуваєте себе набагато краще. Але переваги хорошого масажу можуть бути набагато більш значними, ніж ви думаєте.

 

Нижче наведені сім дивовижних переваг масажу для вашого тіла.

 

Зняття відчуття стомленості

 

Позитивні відчуття від масажу можуть надавати глибинний ефект. Згідно з дослідженням Медичного центру Седарс-Сінай, пацієнти, які отримували шведський масаж, показали зміни у відповідях імунної системи. Зокрема, у них спостерігалося зростання числа циркулюючих лімфоцитів – лейкоцитів, які допомагають боротися з інфекціями.

 

Зниження відчуття тривожності

 

Як повідомляється в новому дослідженні Університету Еморі, люди з загальним тривожним розладом також можуть отримати користь з масажу.

 

Після шести тижнів шведської масажної терапії у таких пацієнтів спостерігалося значне зниження показників за шкалою Гамільтона для оцінки вираженості тривоги, яка вимірює такі параметри, як почуття неспокою, напруги, страх, безсоння, сухість у роті і збуджений стан.

 

Полегшення болю в спині
 

Хронічні болі в поясниці, як правило, важко піддаються лікуванню. Крім того, згідно з новими рекомендаціями, ви не повинні часто вживати які-небудь препарати для її полегшення, як ми повідомляли раніше.


   

Відмінним засобом для швидкого поліпшення вашого стану без використання будь-яких медикаментів може виявитися масаж. Близько 50% людей з хронічними болями в попереку, які отримували по 10 сеансів масажу, випробували клінічно значуще полегшення. Цей ефект був стійким: 75% пацієнтів, стан яких покращився після 12 тижнів терапії масажем, все ще відчували себе краще після 24 тижнів.

 

Хороший сон

 

Люди, які страждають від болю в спині, як правило, мають проблеми зі сном. Терапія масажем може допомогти вам виправити цю ситуацію.

 

В дослідженні Школи медицини Університету Маямі брало участь 30 дорослих пацієнтів, які страждають хронічними болями в попереку. Ті пацієнти, які пройшли курс масажу (30-хвилинні сеанси двічі на тиждень протягом п’яти тижнів), відзначали значне зниження порушень сну. Вони рідше прокидалися вночі або мали проблеми з засипанням. Дослідники вважають, що, оскільки масаж зменшує больові відчуття, можливо, це сприяє більш якісному сну.

 

Зниження больових відчуттів після тренування

 

Якщо ви кульгаєте після інтенсивного тренування, ви можете виправити цю ситуацію, перебуваючи на масажному столі. Інтенсивність больових відчуттів після активних занять спортом знижується після 10-хвилинного масажу ураженого м’язу.

 

Не готові до масажу після сеансу в спортзалі? Тоді просто продовжуйте рухатися: ті, хто практикує стан «активного відпочинку» (в даному разі виконання вправи знизування плечима протягом 10 хвилин), мали таке ж зменшення больових відчуттів, як і після масажу.

 

Поліпшення настрою
 

Це не просто гра вашої уяви: ви дійсно відчуваєте себе краще. Дані переваги можуть поширюватися і на людей, які страждають депресією.

 

Після аналізу 17 досліджень, дослідники з Тайваню прийшли до висновку про те, що сеанси масажу значно зменшують симптоми депресії. Проте, дослідники говорять про те, що для того, щоб з’ясувати, які види лікувального масажу є найбільш ефективними, необхідно проводити більше контрольованих досліджень.

 

Зниження артеріального тиску

 

За даними іранського дослідження, після масажу ви не просто відчуваєте себе відпочивми: ваше артеріальний тиск також може трохи знизитися.

 

У жінок з передгіпертензією, які отримували шведський масаж протягом 10-15 хвилин три рази на тиждень, спостерігалося зниження систолічного артеріального тиску на 12 мм після кожного сеансу. Цей ефект зберігався протягом 72 годин.

Чому анатомія і фізіологія важлива в практиці масажу

Чому анатомія і фізіологія важлива в практиці масажу

Курси анатомії і фізіології людини багато в чому допомагають масажистам. Ан...
Співбесіда з роботодавцем. Поради для масажистів.

Співбесіда з роботодавцем. Поради для масажистів.

Перед співбесідою необхідно врахувати безліч міркувань, які допоможуть вам ...
Найпопулярніші курси підвищення кваліфікації для масажистів

Найпопулярніші курси підвищення кваліфікації для масажистів

Постійне освіта є обов'язковою на сьогоднішньому постійно конкурентному рин...
Як розвивати свій масажний бізнес

Як розвивати свій масажний бізнес

Зараз, коли більша частина робочої сили в світі переведена в домашній офіс,...
Лімфодренаж і антицелюлітний масаж - в чому різниця

Лімфодренаж і антицелюлітний масаж - в чому різниця

Порівняємо лімфодренажний і антицелюлітний масаж. Часто плутають, але наспр...